Vishay/Dale RWR81S47R5FRRSL
RWR81S47R5FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S47R5FRRSL
Brief Description
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S47R5FRRSL.pdf
Availability of RWR81S47R5FRRSL
QUANTITY
RWR81S47R5FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S47R5FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S47R5FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S47R5FRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S47R5FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S47R5FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S47R5FRRSL
IC MOSFET DRVR 1/2BRDG NCH16SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 240X64 WH TRANSFL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
LOWER STRIP BLADE datasheet.pdf
A/L DIP COVER 16 POS datasheet.pdf