Vishay/Dale RWR81S4R32FSRSL
RWR81S4R32FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R32FSRSL
Brief Description
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R32FSRSL.pdf
Availability of RWR81S4R32FSRSL
QUANTITY
RWR81S4R32FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R32FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R32FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R32FSRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R32FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R32FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S4R32FSRSL
MOSFET 2N-CH 20V 2A SOT-26 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 10A datasheet.pdf
RES 8.20 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X5X5MM datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf