Vishay/Dale RWR81S4R99BSBSL
RWR81S4R99BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R99BSBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R99BSBSL.pdf
Availability of RWR81S4R99BSBSL
QUANTITY
RWR81S4R99BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R99BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R99BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R99BSBSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R99BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R99BSBSL Details Description
Related parts for RWR81S4R99BSBSL
IC MULTIPLIER ANALOG 8-SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 18PF 50V 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
ADC 12BIT 300KSPS 8CH 16-QSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 24V datasheet.pdf