Vishay/Dale RWR81S64R9FSS73
RWR81S64R9FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S64R9FSS73
Brief Description
RES 64.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S64R9FSS73.pdf
Availability of RWR81S64R9FSS73
QUANTITY
RWR81S64R9FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S64R9FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S64R9FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S64R9FSS73
Related LinksRWR81S6, RWR81S64R9FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S64R9FSS73 Details Description
Related parts for RWR81S64R9FSS73
CAP CER 1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf