Vishay/Dale RWR81S6810FPRSL
RWR81S6810FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6810FPRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6810FPRSL.pdf
Availability of RWR81S6810FPRSL
QUANTITY
RWR81S6810FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6810FPRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S6810FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6810FPRSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S6810FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6810FPRSL Details Description
Related parts for RWR81S6810FPRSL
RES 1.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 24A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X16 RGB TRANSM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
FIXED IND 645UH 600MA 1.66 OHM datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 30POS R/A datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
MATR. 4 MM ABS/EDS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf