Vishay/Dale RWR81S7320FRS73
RWR81S7320FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S7320FRS73
Brief Description
RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S7320FRS73.pdf
Availability of RWR81S7320FRS73
QUANTITY
RWR81S7320FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S7320FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S7320FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S7320FRS73
Related LinksRWR81S7, RWR81S7320FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S7320FRS73 Details Description
Related parts for RWR81S7320FRS73
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 8SIP datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 340V 400A TO220 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
BIT HEX 3/16" 1.14" 2/PK datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
WHITE SHRINKTRAK .25" 500/BX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SPT-SMD 1 5/12-H-3 5 R72 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf