Vishay/Dale RWR81SR332DRB12
RWR81SR332DRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81SR332DRB12
Brief Description
RES 0.332 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81SR332DRB12.pdf
Availability of RWR81SR332DRB12
QUANTITY
RWR81SR332DRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81SR332DRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81SR332DRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.332
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81SR332DRB12
Related LinksRWR81SR, RWR81SR332DRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81SR332DRB12 Details Description
Related parts for RWR81SR332DRB12
RES SMD 1.47M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP LOW NOISE SC70-6 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 3.456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
XFRMR FOR METALINK VDSL CHIPSET datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHISPER 6DBI 36"RG-142 RPSMA datasheet.pdf