Vishay/Dale RWR82N1330BSS70
RWR82N1330BSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82N1330BSS70
Brief Description
RES 133 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82N1330BSS70.pdf
Availability of RWR82N1330BSS70
QUANTITY
RWR82N1330BSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82N1330BSS70
Internal Part NumberEIS-RWR82N1330BSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82N1330BSS70
Related LinksRWR82N1, RWR82N1330BSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82N1330BSS70 Details Description
Related parts for RWR82N1330BSS70
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.8KV 500MA DO204 datasheet.pdf
CBL SMA R/A PLUG-JACK RG142 6" datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf