Vishay/Dale RWR82S9R76FRB12
RWR82S9R76FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S9R76FRB12
Brief Description
RES 9.76 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S9R76FRB12.pdf
Availability of RWR82S9R76FRB12
QUANTITY
RWR82S9R76FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S9R76FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR82S9R76FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S9R76FRB12
Related LinksRWR82S9, RWR82S9R76FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S9R76FRB12 Details Description
Related parts for RWR82S9R76FRB12
REG 1.0V 14A 3.3VIN ADJ HORZ datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8DFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5.0MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf