Vishay/Dale RWR84N12R1FMBSL
RWR84N12R1FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N12R1FMBSL
Brief Description
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N12R1FMBSL.pdf
Availability of RWR84N12R1FMBSL
QUANTITY
RWR84N12R1FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N12R1FMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N12R1FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N12R1FMBSL
Related LinksRWR84N1, RWR84N12R1FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N12R1FMBSL Details Description
Related parts for RWR84N12R1FMBSL
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 53A ISOTOP datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR CTLR E8M/E8MS datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf