Vishay/Dale RWR84N23R7BRRSL
RWR84N23R7BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N23R7BRRSL
Brief Description
RES 23.7 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N23R7BRRSL.pdf
Availability of RWR84N23R7BRRSL
QUANTITY
RWR84N23R7BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N23R7BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N23R7BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N23R7BRRSL
Related LinksRWR84N2, RWR84N23R7BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N23R7BRRSL Details Description
Related parts for RWR84N23R7BRRSL
RES SMD 20 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SVZ 7.62HP/05/180SH180C BK BX datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf