Vishay/Dale RWR84S1130FSBSL
RWR84S1130FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S1130FSBSL
Brief Description
RES 113 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S1130FSBSL.pdf
Availability of RWR84S1130FSBSL
QUANTITY
RWR84S1130FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S1130FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S1130FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S1130FSBSL
Related LinksRWR84S1, RWR84S1130FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S1130FSBSL Details Description
Related parts for RWR84S1130FSBSL
CAP CER 10PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 33MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONNECTOR I/O 15POS PLUG SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 474MA 540 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 140MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf