Vishay/Dale RWR84S23R7FSS73
RWR84S23R7FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S23R7FSS73
Brief Description
RES 23.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S23R7FSS73.pdf
Availability of RWR84S23R7FSS73
QUANTITY
RWR84S23R7FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S23R7FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR84S23R7FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S23R7FSS73
Related LinksRWR84S2, RWR84S23R7FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S23R7FSS73 Details Description
Related parts for RWR84S23R7FSS73
MARKER WIRE BOOK LEG 0-9 10PGS datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 2A SEALED 125V datasheet.pdf
CONN HEADR 18POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.484K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
1.25MM M HSG 34POS datasheet.pdf
LED LUXEON 2SMD datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf