Vishay/Dale RWR84S3R52DRB12
RWR84S3R52DRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3R52DRB12
Brief Description
RES 3.52 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3R52DRB12.pdf
Availability of RWR84S3R52DRB12
QUANTITY
RWR84S3R52DRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3R52DRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S3R52DRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.52
Tolerance±0.5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3R52DRB12
Related LinksRWR84S3, RWR84S3R52DRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3R52DRB12 Details Description
Related parts for RWR84S3R52DRB12
MOSFET P-CH 200V 0.07A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 18-DIP datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC PRE-DRIVER 3PHASE 54-SOIC datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 4POS datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf