Vishay/Dale RWR84S69R8FSRSL
RWR84S69R8FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S69R8FSRSL
Brief Description
RES 69.8 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S69R8FSRSL.pdf
Availability of RWR84S69R8FSRSL
QUANTITY
RWR84S69R8FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S69R8FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S69R8FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S69R8FSRSL
Related LinksRWR84S6, RWR84S69R8FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S69R8FSRSL Details Description
Related parts for RWR84S69R8FSRSL
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 3W DO214AC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf