Vishay/Dale RWR89N32R4FRRSL
RWR89N32R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N32R4FRRSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N32R4FRRSL.pdf
Availability of RWR89N32R4FRRSL
QUANTITY
RWR89N32R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N32R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89N32R4FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N32R4FRRSL
Related LinksRWR89N3, RWR89N32R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N32R4FRRSL Details Description
Related parts for RWR89N32R4FRRSL
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH DISCONN NON-FUSE 1600A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 100' datasheet.pdf
SLDSW 10A BTM XIT 0.5METER datasheet.pdf
SENSOR PRES 1.6PSI ABSO 3.3V SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf