Vishay/Dale RWR89S22R0FSRSL
RWR89S22R0FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S22R0FSRSL
Brief Description
RES 22 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S22R0FSRSL.pdf
Availability of RWR89S22R0FSRSL
QUANTITY
RWR89S22R0FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S22R0FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S22R0FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S22R0FSRSL
Related LinksRWR89S2, RWR89S22R0FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S22R0FSRSL Details Description
Related parts for RWR89S22R0FSRSL
SHEET FERRITE 100X100MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .23M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 8POS 26,28AWG datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 110POS datasheet.pdf