Vishay/Dale RWR89S39R2FRBSL
RWR89S39R2FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S39R2FRBSL
Brief Description
RES 39.2 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S39R2FRBSL.pdf
Availability of RWR89S39R2FRBSL
QUANTITY
RWR89S39R2FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S39R2FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S39R2FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S39R2FRBSL
Related LinksRWR89S3, RWR89S39R2FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S39R2FRBSL Details Description
Related parts for RWR89S39R2FRBSL
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FILTER OUTPUT EMC SINE WAVE 8A datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 16POS VERT TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE,RA-MALE,RA 10M datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 16MM datasheet.pdf
3V PH.MODULE 38KHZ S.VIEW datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 1.1UF RADIAL datasheet.pdf