Vishay/Dale RWR89S3R32FSB12
RWR89S3R32FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3R32FSB12
Brief Description
RES 3.32 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3R32FSB12.pdf
Availability of RWR89S3R32FSB12
QUANTITY
RWR89S3R32FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3R32FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S3R32FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3R32FSB12
Related LinksRWR89S3, RWR89S3R32FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3R32FSB12 Details Description
Related parts for RWR89S3R32FSB12
RES 143 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 41VC SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
MODULE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CORD SOCKET datasheet.pdf
PROTECT ENCLOSURE FOR SF2-EH20 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN PLUG datasheet.pdf
15UF 25V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf