Vishay/Dale RWR89S4320FSRSL
RWR89S4320FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S4320FSRSL
Brief Description
RES 432 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S4320FSRSL.pdf
Availability of RWR89S4320FSRSL
QUANTITY
RWR89S4320FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S4320FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S4320FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S4320FSRSL
Related LinksRWR89S4, RWR89S4320FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S4320FSRSL Details Description
Related parts for RWR89S4320FSRSL
KIT EVAL/DEMO FOR GPS CHIPSET datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 14-32VIN 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TX RELAY 2 FORM C 5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SMA JACK/PLUG ATTENUATOR 9DB 2W datasheet.pdf
16-14 F.E.P.G. SPADE 4BA STUD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf