Sullins Connector Solutions RYM12DTAT
RYM12DTAT picture photo
Mfg. Part Number
RYM12DTAT
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM12DTAT.pdf
Availability of RYM12DTAT
QUANTITY
RYM12DTAT Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM12DTAT
Internal Part NumberEIS-RYM12DTAT
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM12DTAT
Related LinksRYM1, RYM12DTAT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM12DTAT Details Description
Related parts for RYM12DTAT
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 70POS VERT .5MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MKP 8UF 5% 850VDC DRAWING T6 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf