Sullins Connector Solutions RYM15DTBT-S189
RYM15DTBT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RYM15DTBT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM15DTBT-S189.pdf
Availability of RYM15DTBT-S189
QUANTITY
RYM15DTBT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM15DTBT-S189
Internal Part NumberEIS-RYM15DTBT-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM15DTBT-S189
Related LinksRYM15DT, RYM15DTBT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM15DTBT-S189 Details Description
Related parts for RYM15DTBT-S189
RES SMD 46.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 20POS datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS .050" STR PCB datasheet.pdf
BOARD EVAL FT800 5.0 LCD BLK BZL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf