Seiko Instruments S-1000N20-M5T1G
S-1000N20-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N20-M5T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 20V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000N20-M5T1G.pdf
Availability of S-1000N20-M5T1G
QUANTITY
S-1000N20-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N20-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N20-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N20-M5T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N20-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N20-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000N20-M5T1G
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 105KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4NPT 20MA datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M10 5V 12" datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf