Seiko Instruments S-1323B32NB-N8RTFG
S-1323B32NB-N8RTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B32NB-N8RTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B32NB-N8RTFG.pdf
Availability of S-1323B32NB-N8RTFG
QUANTITY
S-1323B32NB-N8RTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B32NB-N8RTFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B32NB-N8RTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B32NB-N8RTFG
Related LinksS-1323B32, S-1323B32NB-N8RTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B32NB-N8RTFG Details Description
Related parts for S-1323B32NB-N8RTFG
HDWR ENDCAP LEFT FOR SER 3P BLK datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V LP CAPS 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
MBXL R/A RCPT 24S+6P datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf