Seiko Instruments S-817A56APF-CVTTFG
S-817A56APF-CVTTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-817A56APF-CVTTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.6V 75MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A56APF-CVTTFG.pdf
Availability of S-817A56APF-CVTTFG
QUANTITY
S-817A56APF-CVTTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A56APF-CVTTFG
Internal Part NumberEIS-S-817A56APF-CVTTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.6V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A56APF-CVTTFG
Related LinksS-817A56A, S-817A56APF-CVTTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A56APF-CVTTFG Details Description
Related parts for S-817A56APF-CVTTFG
DIODE ARRAY GP 1200V 15A TO247AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 14POS datasheet.pdf
1.27MMSAS REC RA SMT/FRKLCK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
QKE II HDR datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf