Seiko Instruments S-L2980A39MC-TF-G
S-L2980A39MC-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A39MC-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 3.9V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-L2980A39MC-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A39MC-TF-G
QUANTITY
S-L2980A39MC-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A39MC-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A39MC-TF-G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.9V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A39MC-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A39MC-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A39MC-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A39MC-TF-G
IC DAC 8BIT LC2MOS W/AMP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC TXRX SIGNAL COND DUAL 24-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 9VC 5CSP datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
WHITE POLYESTER .688" X .25" datasheet.pdf
26500 41C 41#20 S PLUG AN LC datasheet.pdf
CA 50 MTRJ BLUE SEC-LC OFNR datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf