Seiko Instruments S-T111B52MC-OHLTFG
S-T111B52MC-OHLTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-T111B52MC-OHLTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.2V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-T111B52MC-OHLTFG.pdf
Availability of S-T111B52MC-OHLTFG
QUANTITY
S-T111B52MC-OHLTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-T111B52MC-OHLTFG
Internal Part NumberEIS-S-T111B52MC-OHLTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-T111B52MC-OHLTFG
Related LinksS-T111B52, S-T111B52MC-OHLTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-T111B52MC-OHLTFG Details Description
Related parts for S-T111B52MC-OHLTFG
IC REG CTRLR SGL 5V 8VSSOP datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 5M/10M 64-HTQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RES 10K OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 50PF 2KV NONSTND datasheet.pdf