API Delevan S0402-10NH3
S0402-10NH3 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NH3
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NH3.pdf
Availability of S0402-10NH3
QUANTITY
S0402-10NH3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NH3
Internal Part NumberEIS-S0402-10NH3
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±3%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NH3
Related LinksS0402, S0402-10NH3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NH3 Details Description
Related parts for S0402-10NH3
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMB datasheet.pdf
CONN RECEPT 14-18 AWG SHUR-PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 5.9M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT 1/4X3/16X18.00" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf