API Delevan S0402-10NH3S
S0402-10NH3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NH3S
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NH3S.pdf
Availability of S0402-10NH3S
QUANTITY
S0402-10NH3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NH3S
Internal Part NumberEIS-S0402-10NH3S
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±3%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NH3S
Related LinksS0402-, S0402-10NH3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NH3S Details Description
Related parts for S0402-10NH3S
RES 68K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
CONN SOCKET TRANSIST TO-100 8POS datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 SMD datasheet.pdf