API Delevan S0402-15NF3S
S0402-15NF3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-15NF3S
Brief Description
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-15NF3S.pdf
Availability of S0402-15NF3S
QUANTITY
S0402-15NF3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-15NF3S
Internal Part NumberEIS-S0402-15NF3S
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-15NF3S
Related LinksS0402-, S0402-15NF3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-15NF3S Details Description
Related parts for S0402-15NF3S
FIXED IND 56UH 176MA 3.84 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf