API Delevan S0402-22NF3C
S0402-22NF3C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-22NF3C
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
S0402-22NF3C.pdf
Availability of S0402-22NF3C
QUANTITY
S0402-22NF3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-22NF3C
Internal Part NumberEIS-S0402-22NF3C
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-22NF3C
Related LinksS0402-, S0402-22NF3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-22NF3C Details Description
Related parts for S0402-22NF3C
TAPE VINYL FOAM 12X12" datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 67MA 1W datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf