API Delevan S0402-22NG3B
S0402-22NG3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-22NG3B
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
S0402-22NG3B.pdf
Availability of S0402-22NG3B
QUANTITY
S0402-22NG3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-22NG3B
Internal Part NumberEIS-S0402-22NG3B
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-22NG3B
Related LinksS0402-, S0402-22NG3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-22NG3B Details Description
Related parts for S0402-22NG3B
RECEPTACLE W/SOCKET INSERT-6 CON datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A SPAK-3 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
OSC SO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 894 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf