API Delevan S0402-2N2F1
S0402-2N2F1 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-2N2F1
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
Datasheet Download
S0402-2N2F1.pdf
Availability of S0402-2N2F1
QUANTITY
S0402-2N2F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-2N2F1
Internal Part NumberEIS-S0402-2N2F1
Material - CoreAlumina
Inductance2.2nH
Tolerance±1%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-2N2F1
Related LinksS0402, S0402-2N2F1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-2N2F1 Details Description
Related parts for S0402-2N2F1
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 2KVAC SCREW datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONNECTOR SOCKET STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf