API Delevan S0402-33NF3
S0402-33NF3 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-33NF3
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
Datasheet Download
S0402-33NF3.pdf
Availability of S0402-33NF3
QUANTITY
S0402-33NF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-33NF3
Internal Part NumberEIS-S0402-33NF3
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-33NF3
Related LinksS0402, S0402-33NF3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-33NF3 Details Description
Related parts for S0402-33NF3
RIVET SNAP 0.236" NYLON BLACK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 300MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 20 OHM 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 164POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
100UF 150V 15.88X44.45 85C AXI datasheet.pdf