API Delevan S0402-47NH3B
S0402-47NH3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NH3B
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NH3B.pdf
Availability of S0402-47NH3B
QUANTITY
S0402-47NH3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NH3B
Internal Part NumberEIS-S0402-47NH3B
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±3%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NH3B
Related LinksS0402-, S0402-47NH3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NH3B Details Description
Related parts for S0402-47NH3B
CARDEDGE 12POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 270DEG 10MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL G,G,Y,G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO220F datasheet.pdf
OSC VCXO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.2 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 POLYSTYRENE 4MM datasheet.pdf