API Delevan S0402-6N8F3D
S0402-6N8F3D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-6N8F3D
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
S0402-6N8F3D.pdf
Availability of S0402-6N8F3D
QUANTITY
S0402-6N8F3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-6N8F3D
Internal Part NumberEIS-S0402-6N8F3D
Material - CoreAlumina
Inductance6.8nH
Tolerance±1%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-6N8F3D
Related LinksS0402-, S0402-6N8F3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-6N8F3D Details Description
Related parts for S0402-6N8F3D
RES SMD 1 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4 RLR 70500870 RIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
IC SRAM 4MB 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 150CM WHITE datasheet.pdf