Panduit S050X150T1D
S050X150T1D picture photo
Mfg. Part Number
S050X150T1D
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
DOT MATRIC LABEL VINYLIDE
Datasheet Download
S050X150T1D.pdf
Availability of S050X150T1D
QUANTITY
S050X150T1D Order Process
Ship out your order
Specifications of S050X150T1D
Internal Part NumberEIS-S050X150T1D
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging5000 per Pkg
Label TypeSelf Laminating
Label Size0.50" x 1.50" (12.7mm x 38.1mm)
ColorWhite
MaterialPolyvinylidene Fluoride (PVDF)
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Operating Temperature-53°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S050X150T1D
Related LinksS050X, S050X150T1D Datasheet, Panduit Distributor
S050X150T1D Details Description
Related parts for S050X150T1D
PIN RCPT .015/.020 DIA 0552-2 SR datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2GHZ SGL 8MSOP datasheet.pdf
DIE STRATOTHERM 22-20AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 12 CKT R/A PCB datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf