API Delevan S0603-33NF3S
S0603-33NF3S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-33NF3S
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
S0603-33NF3S.pdf
Availability of S0603-33NF3S
QUANTITY
S0603-33NF3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-33NF3S
Internal Part NumberEIS-S0603-33NF3S
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±1%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-33NF3S
Related LinksS0603-, S0603-33NF3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-33NF3S Details Description
Related parts for S0603-33NF3S
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 1/4" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/270 SN OR BX datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/R WF A datasheet.pdf
ASSY SGL PR SGL ENTRY PIVOT II datasheet.pdf
30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf