API Delevan S0603-33NJ3B
S0603-33NJ3B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-33NJ3B
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
S0603-33NJ3B.pdf
Availability of S0603-33NJ3B
QUANTITY
S0603-33NJ3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-33NJ3B
Internal Part NumberEIS-S0603-33NJ3B
Material - CoreAlumina
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-33NJ3B
Related LinksS0603-, S0603-33NJ3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-33NJ3B Details Description
Related parts for S0603-33NJ3B
IC SWITCH SPST 6XSON datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18UNF 1-5V datasheet.pdf
IC REG BUCK BST PROG 2A 20DSBGA datasheet.pdf
IC INVERTER GATE DUAL SOT-563 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1400A 550VAC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SLDR SKT datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT #6 SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
15POS F HD SOLDER CUP datasheet.pdf