API Delevan S0603-39NF2D
S0603-39NF2D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-39NF2D
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
Datasheet Download
S0603-39NF2D.pdf
Availability of S0603-39NF2D
QUANTITY
S0603-39NF2D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-39NF2D
Internal Part NumberEIS-S0603-39NF2D
Material - CoreAlumina
Inductance39nH
Tolerance±1%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-39NF2D
Related LinksS0603-, S0603-39NF2D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-39NF2D Details Description
Related parts for S0603-39NF2D
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK 33DBM INGAP HBT SO datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL-ELEMENT INDICATIN datasheet.pdf
PRIVACY FILTER DESKTOP 23.6" datasheet.pdf