API Delevan S0603-47NG3
S0603-47NG3 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-47NG3
Brief Description
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
Datasheet Download
S0603-47NG3.pdf
Availability of S0603-47NG3
QUANTITY
S0603-47NG3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-47NG3
Internal Part NumberEIS-S0603-47NG3
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-47NG3
Related LinksS0603, S0603-47NG3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-47NG3 Details Description
Related parts for S0603-47NG3
ADAPTER BNC JACK TO RCA PLUG datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM R/A T-H 10AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER SERIAL WLP36 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf