API Delevan S0603-82NH1S
S0603-82NH1S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-82NH1S
Brief Description
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
Datasheet Download
S0603-82NH1S.pdf
Availability of S0603-82NH1S
QUANTITY
S0603-82NH1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-82NH1S
Internal Part NumberEIS-S0603-82NH1S
Material - CoreAlumina
Inductance82nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-82NH1S
Related LinksS0603-, S0603-82NH1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-82NH1S Details Description
Related parts for S0603-82NH1S
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN RCPT SR 8 POS 1.0MM TIN datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSNG 12POS VL SERIES datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 10-32 POST BLCK datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GL SN datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
T8368B TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf