API Delevan S0603-82NJ1S
S0603-82NJ1S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-82NJ1S
Brief Description
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
Datasheet Download
S0603-82NJ1S.pdf
Availability of S0603-82NJ1S
QUANTITY
S0603-82NJ1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-82NJ1S
Internal Part NumberEIS-S0603-82NJ1S
Material - CoreAlumina
Inductance82nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-82NJ1S
Related LinksS0603-, S0603-82NJ1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-82NJ1S Details Description
Related parts for S0603-82NJ1S
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V TO92-3 datasheet.pdf
CONN SPRING 7POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 4TMLF datasheet.pdf