API Delevan S0603-8N2H3D
S0603-8N2H3D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-8N2H3D
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM
Datasheet Download
S0603-8N2H3D.pdf
Availability of S0603-8N2H3D
QUANTITY
S0603-8N2H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-8N2H3D
Internal Part NumberEIS-S0603-8N2H3D
Material - CoreAlumina
Inductance8.2nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-8N2H3D
Related LinksS0603-, S0603-8N2H3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-8N2H3D Details Description
Related parts for S0603-8N2H3D
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 6MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRIMP TOOL LARGE MICROCRIMP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 1KV 4DIP datasheet.pdf