API Delevan S1008KIT
S1008KIT picture photo
Mfg. Part Number
S1008KIT
Manufacturer
Product Category
Inductors Kits
Brief Description
INDUCTOR KIT SHIELD S1008 180 PC
Datasheet Download
S1008KIT.pdf
Availability of S1008KIT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S1008KIT Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008KIT
Internal Part NumberEIS-S1008KIT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyInductors Kits
SeriesS1008
Packaging-
Kit TypeFixed
Values180 pcs - 5 ea of 100nH ~ 47µH
Mounting TypeSurface Mount
Packages Included1008
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008KIT
Related LinksS100, S1008KIT Datasheet, API Delevan Distributor
S1008KIT Details Description
Related parts for S1008KIT
FUSE GLASS 2A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 190MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC SFP PON ONU CTRLR 24TQFN datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 100A DO205 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf