API Delevan S1008R-223K
S1008R-223K picture photo
Mfg. Part Number
S1008R-223K
Brief Description
FIXED IND 22UH 170MA 6 OHM SMD
Datasheet Download
S1008R-223K.pdf
Availability of S1008R-223K
QUANTITY
S1008R-223K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1008R-223K
Internal Part NumberEIS-S1008R-223K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1008R-223K
Related LinksS1008, S1008R-223K Datasheet, API Delevan Distributor
S1008R-223K Details Description
Related parts for S1008R-223K
CORD PATCH PIN TIP PLUG 18" BLK datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf