API Delevan S1210R-123K
S1210R-123K picture photo
Mfg. Part Number
S1210R-123K
Brief Description
FIXED IND 12UH 277MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
S1210R-123K.pdf
Availability of S1210R-123K
QUANTITY
S1210R-123K Order Process
Ship out your order
Specifications of S1210R-123K
Internal Part NumberEIS-S1210R-123K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±10%
Current Rating277mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1210R-123K
Related LinksS1210, S1210R-123K Datasheet, API Delevan Distributor
S1210R-123K Details Description
Related parts for S1210R-123K
FIXED IND 150UH 330MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HEADER 150 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 4NC SLOW ACT datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.6NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf