API Delevan S1812-473J
S1812-473J picture photo
Mfg. Part Number
S1812-473J
Brief Description
FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD
Datasheet Download
S1812-473J.pdf
Availability of S1812-473J
QUANTITY
S1812-473J Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812-473J
Internal Part NumberEIS-S1812-473J
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating242mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.4 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812-473J
Related LinksS1812, S1812-473J Datasheet, API Delevan Distributor
S1812-473J Details Description
Related parts for S1812-473J
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS TIN datasheet.pdf
MTRJ JACK KIT 62.5/125 BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH REPLACE DISC T-A datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf