Vishay/BCcomponents S182K33Y5PN63J5R
S182K33Y5PN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S182K33Y5PN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1800PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S182K33Y5PN63J5R.pdf
Availability of S182K33Y5PN63J5R
QUANTITY
S182K33Y5PN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S182K33Y5PN63J5R
Internal Part NumberEIS-S182K33Y5PN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S182K33Y5PN63J5R
Related LinksS182K33Y, S182K33Y5PN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S182K33Y5PN63J5R Details Description
Related parts for S182K33Y5PN63J5R
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
RES 50 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC 214AB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf