Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-A2C30M-AC240V
S1DXM-A2C30M-AC240V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-A2C30M-AC240V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE
Datasheet Download
S1DXM-A2C30M-AC240V.pdf
Availability of S1DXM-A2C30M-AC240V
QUANTITY
S1DXM-A2C30M-AC240V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-A2C30M-AC240V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-A2C30M-AC240V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesS1DXM
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.2 Sec ~ 30 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply220 ~ 240VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-A2C30M-AC240V
S1DXM-A2C30M-AC240V Details Description
Related parts for S1DXM-A2C30M-AC240V
IC OPAMP GP 70MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 150UF 5% 330VAC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf